By continuing into Virtual CoNZealand (proceeding beyond this page) you confirm that you agree to the CoNZealand Code of Conduct, our Terms of Service, our Privacy and Data Policy, and that you are 13 years of age or older. 

Wednesday 29 July, 2020

Time Zone: NZST/(GMT+12:00) Wellington
8:00
8:00

Programming - Programme Room 7 (Zoom Meeting)

Reception

9:00
9:00
Live Long and Prosper: Meditation for Trekkies 50 minutes, 9:00 NZST - 9:50 NZST

Programming - Programme Room 6 (Zoom Meetings)

Activity

Erin Wilcox, SFWA (Instructor)

Escape Artists Fan Meetup 55 minutes, 9:00 NZST - 9:55 NZST

Programming - Discussion Groups

Discussion Group

Marguerite Kenner, EA (Panelist)

Alasdair Stuart, Escape Artists Inc. (Moderator)

10:00
10:00
Future Laws 50 minutes, 10:00 NZST - 10:50 NZST

Programming - Programme Room 1 (Webinar)

Panel

Karl Schroeder (Panelist)

Gadi Evron, Tel Aviv in 2027 (Panelist)

Likhain (Moderator)

Anne-Louise Fortune, Independent Scholar (Panelist)

Penelope Flynn, LLC (Panelist)

Fantasy Today: The Best of Recent Fantasy 50 minutes, 10:00 NZST - 10:50 NZST

Programming - Programme Room 2 (Webinar)

Panel

Sarah Gailey (Panelist)

Graci Kim, Rick Riordan Presents (Panelist)

Claire Rousseau (Panelist)

Emma Osborne (Moderator)

The Art of the Interview 50 minutes, 10:00 NZST - 10:50 NZST

Programming - Programme Room 5 (Zoom Meeting)

Panel

Michi Trota, Science Fiction & Fantasy Writers of America (Moderator)

Jen Zink, The Skiffy and Fanty Show (Panelist)

Zedeck Siew (Panelist)

Judith Huang (Panelist)

Magic Realism in Genre 50 minutes, 10:00 NZST - 10:50 NZST

Programming - Programme Room 6 (Zoom Meetings)

Panel

Shaun Duke, Bemidji State University / The Skiffy and Fanty Show (Panelist)

Libia Brenda, Independent (Panelist)

Sam Blackley, freelance (Panelist)

Eli K. P. William (Moderator)

Daily Briefing - Wednesday 50 minutes, 10:00 NZST - 10:50 NZST

Programming - Discussion Groups

Discussion Group

Tom Whitmore, fan (Moderator)

11:00
11:00
Cyborgs and Society 50 minutes, 11:00 NZST - 11:50 NZST

Programming - Programme Room 1 (Webinar)

Panel

SL Huang (Panelist)

SB Divya (Panelist)

Errick Nunnally (Panelist)

Benjamin C. Kinney, Escape Pod (Moderator)

Programming - Programme Room 2 (Webinar)

Panel

Susana Polo, Polygon.com (Panelist)

Paul Weimer (Moderator)

Gina Saucier (Panelist)

Jodi McAlister (Panelist)

J J Mathews, Mouse Moon Press (Panelist)

Token Girl 50 minutes, 11:00 NZST - 11:50 NZST

Programming - Programme Room 4 (Webinar)

Panel

Mallory O'Meara (Panelist)

Isa Ritchie (Panelist)

Kieron Gillen (Panelist)

Mary Anne Mohanraj, University of Illinois / Speculative Literature Foundation (Panelist)

Mary Robinette Kowal (Moderator)

Science Fiction/Fantasy from the Chinese Diaspora 50 minutes, 11:00 NZST - 11:50 NZST

Programming - Programme Room 6 (Zoom Meetings)

Panel

Joyce Chng (Panelist)

Bradford Lyau (Panelist)

Andy Dudak (Panelist)

Kin-Ming Looi, - (Panelist)

12:00
12:00
SF and Fantasy of Australia 50 minutes, 12:00 NZST - 12:50 NZST

Programming - Programme Room 1 (Webinar)

Panel

Angela Meyer (Panelist)

Jack Dann (Moderator)

Helen Stubbs, Writers Activation, Galactic Chat (Panelist)

Sean McMullen (Panelist)

Shared Common Myths 50 minutes, 12:00 NZST - 12:50 NZST

Programming - Programme Room 2 (Webinar)

Panel

Helen Marshall, University of Queensland (Moderator)

Peadar Ó Guilín (Participant)

Graci Kim, Rick Riordan Presents (Participant)

Suyi Davies Okungbowa (Participant)

Programming - Programme Room 3 (Webinar)

Panel

Ceinwen Langley (Panelist)

Vincent Docherty, SMOFcon 39 (Moderator)

Karen Bovenmyer, PseudoPod Horror Podcast Magazine (Panelist)

Cameron Bolinger, Explorasaurus Studios (Panelist)

Ira Alexandre, Lady Business (Panelist)

Programming - Programme Room 4 (Webinar)

Panel

Kin-Ming Looi, - (Panelist)

Sarah Gulde, Star Trek Quarterly (Moderator)

Queenie Chan (Panelist)

David Peterson (Panelist)

How to Enjoy the First Virtual Worldcon 50 minutes, 12:00 NZST - 12:50 NZST

Programming - Programme Room 6 (Zoom Meetings)

Panel

Gay Haldeman (Panelist)

Jeanne Mealy (Panelist)

Laurie Mann (Panelist)

Rose Mitchell (Moderator)

Welcome, New Professional Writers 50 minutes, 12:00 NZST - 12:50 NZST

Programming - Programme Room 7 (Zoom Meeting)

Panel

Mikko Rauhala (Panelist)

Cat Rambo, Cat Rambo (Panelist)

Kaisa Pellinen, F (Moderator)

Sam Hawke (Panelist)

SF & the Big C 50 minutes, 12:00 NZST - 12:50 NZST

Programming - Discussion Groups

Discussion Group

Maree Pavletich, CoNZealand (Moderator)

Reading: Valerie Valdes 25 minutes, 12:00 NZST - 12:25 NZST

Programming - Reading Room 1

Reading

Valerie Valdes (Speaker)

Reading: Siobhan Carroll 25 minutes, 12:00 NZST - 12:25 NZST

Programming - Reading Room 2

Reading

Siobhan Carroll, University of Delaware (Speaker)

Pitch Perfect 1 hour 50 minutes, 12:00 NZST - 13:50 NZST , Signup required

Programming - Workshops

Workshop

Curtis Chen, SFWA (Instructor)

12:30
12:30
Reading: Juliana Rew 25 minutes, 12:30 NZST - 12:55 NZST

Programming - Reading Room 1

Reading

Juliana Rew, Third Flatiron Publishing (Speaker)

Reading: Stina Leicht 25 minutes, 12:30 NZST - 12:55 NZST

Programming - Reading Room 2

Reading

Stina Leicht (Speaker)

13:00
13:00
Who, What, When and/or Where Inspired You? 50 minutes, 13:00 NZST - 13:50 NZST

Programming - Programme Room 1 (Webinar)

Panel

Kaaron Warren (Panelist)

Snezana Kanacki (Panelist)

Amal El-Mohtar, University of Ottawa (Panelist)

Amanda Bridgeman (Moderator)

The Art of the Review 50 minutes, 13:00 NZST - 13:50 NZST

Programming - Programme Room 2 (Webinar)

Panel

James Davis Nicoll, James Nicoll Reviews / University of Waterloo Theatre Centre (Panelist)

Trish Matson (Moderator)

Claire Rousseau (Panelist)

Anne-Louise Fortune, Independent Scholar (Panelist)

Kyla Lee Ward, Prea Press (Panelist)

Accessible Magic 50 minutes, 13:00 NZST - 13:50 NZST

Programming - Programme Room 3 (Webinar)

Panel

Andi C. Buchanan, Writer (Panelist)

Taiyo Fujii, SFWJ (Panelist)

Petrea Mitchell (Moderator)

Future Economics 50 minutes, 13:00 NZST - 13:50 NZST

Programming - Programme Room 4 (Webinar)

Panel

Karl Schroeder (Panelist)

Katherine Quevedo (Panelist)

Eli K. P. William (Panelist)

Jesper Stage (Panelist)

Climate Change and Conventions 50 minutes, 13:00 NZST - 13:50 NZST

Programming - Programme Room 5 (Zoom Meeting)

Panel

Tim Jones (Panelist)

Erin Underwood (Moderator)

Cameron Bolinger, Explorasaurus Studios (Panelist)

Kyoko Ogushi, CoNZealand (Panelist)

What to Expect When You're Ready to Query 50 minutes, 13:00 NZST - 13:50 NZST

Programming - Programme Room 7 (Zoom Meeting)

Panel

L. D. Lewis, FIYAH Literary Magazine (Panelist)

Casey Lucas, Seven Seas Entertainment (Panelist)

Jennifer Mace (Panelist)

Morgan Hazelwood (Moderator)

Kaffeeklatsch: Sarah Beth Durst 50 minutes, 13:00 NZST - 13:50 NZST , Signup required

Programming - Kaffeklatch and Literary Beer Room

Kaffeeklatsch

Sarah Beth Durst (Participant)

Reading: Glen Engel-Cox 25 minutes, 13:00 NZST - 13:25 NZST

Programming - Reading Room 1

Reading

Glen Engel-Cox, Blue Agama Associates (Speaker)

13:30
13:30
Reading: J.R.H. Lawless 25 minutes, 13:30 NZST - 13:55 NZST

Programming - Reading Room 1

Reading

J.r.h. Lawless, J.R.H. Lawless (Speaker)

14:00
14:00

Programming - Programme Room 1 (Webinar)

Presentation

Bill Ritch, The Atlanta Radio Theatre Company (Performer)

Science Fantasy: A Core Piece of the SF/F World 50 minutes, 14:00 NZST - 14:50 NZST

Programming - Programme Room 2 (Webinar)

Panel

Tommy Kucera, Dept of Mathematics (Panelist)

David D. Levine (Moderator)

L.J. Kendall, L. J. Kendall Publishing (Panelist)

Jacqui Greaves (Panelist)

Rivqa Rafael (Panelist)

Novel vs. Game: Approaches to Narrative Fiction 50 minutes, 14:00 NZST - 14:50 NZST

Programming - Programme Room 3 (Webinar)

Panel

Zach Dodson, featherproof books (Panelist)

Casey Lucas, Seven Seas Entertainment (Panelist)

Edward Fortune, Starburst Magazine (Moderator)

Carrie Patel, Obsidian Entertainment (Panelist)

Chronology of Calendars 50 minutes, 14:00 NZST - 14:50 NZST

Programming - Programme Room 4 (Webinar)

Panel

Edmund Schluessel, International School of Helsinki (Panelist)

Gideon Marcus, Galactic Journey (and Journey Press) (Moderator)

Jenn Lyons, Tor Books (Panelist)

Running Conventions: A Worldwide Perspective 50 minutes, 14:00 NZST - 14:50 NZST

Programming - Programme Room 5 (Zoom Meeting)

Panel

Maciej Matuszewski (Panelist)

Diane Walton, On Spec Magazine (Panelist)

Rose Mitchell (Panelist)

Kyoko Ogushi, CoNZealand (Panelist)

Ben Yalow, CoNZealand (Moderator)

Welcome to CoNZealand, a Virtual Tour 50 minutes, 14:00 NZST - 14:50 NZST

Programming - Programme Room 6 (Zoom Meetings)

Demonstration

Matthew Shogren (Presenter)

Morgan Hazelwood (Presenter)

Meet the Fan Fund Winners 50 minutes, 14:00 NZST - 14:50 NZST

Programming - Discussion Groups

Dialogue

Erin Underwood (Panelist)

Alison Scott, Punctuation (Panelist)

Literary Beer: Benjamin C. Kinney 50 minutes, 14:00 NZST - 14:50 NZST , Signup required

Programming - Kaffeklatch and Literary Beer Room

Literary Beer

Benjamin C. Kinney, Escape Pod (Participant)

Reading: Maria Haskins 25 minutes, 14:00 NZST - 14:25 NZST

Programming - Reading Room 1

Reading

Maria Haskins (Speaker)

Draw Your Way Out 1 hour 50 minutes, 14:00 NZST - 15:50 NZST , Signup required

Programming - Workshops

Workshop

Julie Czerneda (Instructor)

14:30
14:30
Reading: Emma Osborne 25 minutes, 14:30 NZST - 14:55 NZST

Programming - Reading Room 1

Reading

Emma Osborne (Speaker)

Reading: Melinda Snodgrass 25 minutes, 14:30 NZST - 14:55 NZST

Programming - Reading Room 2

Reading

Melinda Snodgrass, Stealing Fire Productions Inc. (Speaker)

15:00
15:00

Programming - Programme Room 1 (Webinar)

Panel

Karen Bovenmyer, PseudoPod Horror Podcast Magazine (Moderator)

Ceinwen Langley (Panelist)

Timothy Ellis, The Hunter Legacy Universe / WriterSanctum author forum (Panelist)

H.G. Parry (Panelist)

Sam Blackley, freelance (Panelist)

Programming - Programme Room 2 (Webinar)

Panel

Andy Dudak (Panelist)

Mason A. Porter, University of California (Moderator)

Perrianne Lurie (Panelist)

Freya Marske (Panelist)

Prema Arasu, University of Western Australia (Panelist)

Small Press Leading the Way 50 minutes, 15:00 NZST - 15:50 NZST

Programming - Programme Room 3 (Webinar)

Panel

Joyce Chng (Panelist)

Tod McCoy, Hydra House Books (Moderator)

Michelle Lovi, Odyssey Books (Panelist)

Zach Dodson, featherproof books (Panelist)

Programming - Programme Room 4 (Webinar)

Panel

Toni Wi (Panelist)

Sloane Leong (Moderator)

Sascha Stronach (Panelist)

Darcie Little Badger (Panelist)

Rebecca Roanhorse (Panelist)

The Death of Genre? 55 minutes, 15:00 NZST - 15:55 NZST

Programming - Programme Room 5 (Zoom Meeting)

Panel

Trish Matson (Panelist)

Caren Gussoff Sumption (Panelist)

Joshua Bilmes (Panelist)

Soon Lee (Moderator)

ISS - Still there 1 hour, 15:00 NZST - 16:00 NZST

Programming - Programme Room 6 (Zoom Meetings)

Panel

Matthew Pavletich (Speaker)

David Brin, Futures Unlimited (Speaker)

Michael Lutomski, Former NASA SpaceX Blue Origin and others (Panelist)

Yarnbombing & Crafting Time Wednesday 50 minutes, 15:00 NZST - 15:50 NZST

Programming - Discussion Groups

Activity

Jan Bass, Programme (Moderator)

Kaffeeklatsch: Gillian Polack 50 minutes, 15:00 NZST - 15:50 NZST , Signup required

Programming - Kaffeklatch and Literary Beer Room

Kaffeeklatsch

Gillian Polack (Participant)

Kaffeeklatsch: Juliana Rew 50 minutes, 15:00 NZST - 15:50 NZST , Signup required

Programming - Kaffeklatch and Literary Beer Room

Kaffeeklatsch

Juliana Rew, Third Flatiron Publishing (Participant)

Kaffeeklatsch: Juliet Marillier 50 minutes, 15:00 NZST - 15:50 NZST , Signup required

Programming - Kaffeklatch and Literary Beer Room

Kaffeeklatsch

Juliet Marillier (Participant)

Reading: Ada Palmer 25 minutes, 15:00 NZST - 15:25 NZST

Programming - Reading Room 1

Reading

Ada Palmer (Speaker)

Reading: Yugen Yashima 25 minutes, 15:00 NZST - 15:25 NZST

Programming - Reading Room 2

Reading

Yugen Yashima (Speaker)

Parties: 29 July, party band #3 3 hours, 15:00 NZST - 18:00 NZST

Con Operations - Party Zoom

Party

15:30
15:30
Reading: Snezana Kanachki 25 minutes, 15:30 NZST - 15:55 NZST

Programming - Reading Room 1

Reading

Snezana Kanacki (Speaker)

Reading: Russell Kirkpatrick 25 minutes, 15:30 NZST - 15:55 NZST

Programming - Reading Room 2

Reading

Russell Kirkpatrick (Speaker)

16:00
16:00
56 Years to Air? ST: SNW 50 minutes, 16:00 NZST - 16:50 NZST

Programming - Programme Room 1 (Webinar)

Panel

Ash Charlton, ACE TRAINING (Panelist)

Jessica Davis (Panelist)

Matthew Pavletich (Panelist)

Matthew S. Rotundo (Panelist)

Christine Taylor-Butler (Moderator)

Programming - Programme Room 3 (Webinar)

Panel

Katrina Archer, Little Blue Marble (Moderator)

M. Darusha Wehm (Panelist)

Courtney Schafer (Panelist)

David D. Levine (Panelist)

The World of Independent Board Games: Beyond D & D 50 minutes, 16:00 NZST - 16:50 NZST

Programming - Programme Room 4 (Webinar)

Panel

Edward Fortune, Starburst Magazine (Panelist)

Petrea Mitchell (Panelist)

Queenie Chan (Moderator)

Amal El-Mohtar, University of Ottawa (Panelist)

The Evolution of Fanzines 50 minutes, 16:00 NZST - 16:50 NZST

Programming - Programme Room 5 (Zoom Meeting)

Panel

Chris Garcia, Team Journey Planet (Panelist)

Wendy Browne, Women Write About Comics (Panelist)

Greg Hills, . (Panelist)

Cora Buhlert (Moderator)

Jeanne Mealy (Panelist)

Killing it in Kindle Unlimited 50 minutes, 16:00 NZST - 16:50 NZST

Programming - Programme Room 7 (Zoom Meeting)

Presentation

Eileen Mueller (Panelist)

Kaffeeklatsch: Corey J. White 50 minutes, 16:00 NZST - 16:50 NZST , Signup required

Programming - Kaffeklatch and Literary Beer Room

Kaffeeklatsch

Corey J. White (Participant)

Kaffeeklatsch: Robinne Weiss 50 minutes, 16:00 NZST - 16:50 NZST , Signup required

Programming - Kaffeklatch and Literary Beer Room

Kaffeeklatsch

Robinne Weiss (Participant)

Reading: SB Divya 25 minutes, 16:00 NZST - 16:25 NZST

Programming - Reading Room 1

Reading

SB Divya (Speaker)

Reading: Mallory O'Meara 25 minutes, 16:00 NZST - 16:25 NZST

Programming - Reading Room 2

Reading

Mallory O'Meara (Speaker)

Meet and Greet the Programme Participants 1 hour, 16:00 NZST - 17:00 NZST

Programming - Meet and Greets

Reception

World Building for Fantasy 50 minutes, 16:00 NZST - 16:50 NZST

Programming - Workshops

Presentation

David Hair (Instructor)

16:30
16:30
Reading: Umiyuri Katsuyama 25 minutes, 16:30 NZST - 16:55 NZST

Programming - Reading Room 1

Reading

Umiyuri Katsuyama (Speaker)

Reading: Glenda Larke 25 minutes, 16:30 NZST - 16:55 NZST

Programming - Reading Room 2

Reading

Glenda Larke (Speaker)

17:00
17:00
Japanese Science Fiction 50 minutes, 17:00 NZST - 17:50 NZST

Programming - Programme Room 1 (Webinar)

Panel

Mari Kotani, Meiji University (Panelist)

Dohjin Miyamoto, University of Tsukuba (Panelist)

Hirotaka Osawa, University of Tsukuba (Panelist)

Taiyo Fujii, SFWJ (Panelist)

Takayuki Tatsumi, Keio University (Moderator)

A Short, Sharp, Shock: Horror in Few Words 50 minutes, 17:00 NZST - 17:50 NZST

Programming - Programme Room 2 (Webinar)

Panel

Suyi Davies Okungbowa (Moderator)

Emma Osborne (Panelist)

Nibedita Sen (Panelist)

Programming - Programme Room 4 (Webinar)

Panel

Mimi Mondal, Self (Panelist)

S. K. Dunstall (Moderator)

Zaza Koshkadze (Panelist)

Mandy Hager, NZ Society of Authors (Panelist)

Kaffeeklatsch: Helen Marshall 50 minutes, 17:00 NZST - 17:50 NZST , Signup required

Programming - Kaffeklatch and Literary Beer Room

Kaffeeklatsch

Helen Marshall, University of Queensland (Participant)

Kaffeeklatsch: David Hair 50 minutes, 17:00 NZST - 17:50 NZST , Signup required

Programming - Kaffeklatch and Literary Beer Room

Kaffeeklatsch

David Hair (Participant)

Reading: Mark English 25 minutes, 17:00 NZST - 17:25 NZST

Programming - Reading Room 1

Reading

Mark English, Clarinspect (Speaker)

Reading: Sascha Stronach 25 minutes, 17:00 NZST - 17:25 NZST

Programming - Reading Room 2

Reading

Sascha Stronach (Speaker)

Animals in Fantasy 50 minutes, 17:00 NZST - 17:50 NZST

Discord - Discord Programming - Larry & Misty Panel Room

Panel

Mercedes Lackey, High Flight Arts and Letters (Panelist)

Kathryn Sullivan (Panelist)

Steph Matuku (Panelist)

H.G. Parry (Panelist)

Paula Boer, Self-employed (Moderator)

17:30
17:30
Reading: Jean Bürlesk 25 minutes, 17:30 NZST - 17:55 NZST

Programming - Reading Room 1

Reading

Jean Bürlesk, Science Fiction and Fantasy Society Luxembourg (Speaker)

Reading: J J Mathews 25 minutes, 17:30 NZST - 17:55 NZST

Programming - Reading Room 2

Reading

J J Mathews, Mouse Moon Press (Speaker)

18:00
18:00
Film Festival Block 1 4 hours, 18:00 NZST - 22:00 NZST

Media Screening

The Art of Kathleen Jennings 50 minutes, 18:00 NZST - 18:50 NZST

Programming - Programme Room 2 (Webinar)

Portfolio

Kathleen Jennings (Presenter)

Feedback Session 1 50 minutes, 18:00 NZST - 18:50 NZST

Programming - Programme Room 5 (Zoom Meeting)

Panel

Kelly Buehler, CoNZealand (Panelist)

Lynelle Howell, CoNZealand (Panelist)

David Gallaher, CoNZealand (Panelist)

Norman Cates, CoNZealand (Moderator)

Starfinder Society - 1-Q Into the Unknown 2 hours 55 minutes, 18:00 NZST - 20:55 NZST , Signup required

Programming - Gaming Zoom

Roleplaying

Keith Smith (Moderator)

19:00
19:00
Representing the Other 50 minutes, 19:00 NZST - 19:50 NZST

Programming - Programme Room 1 (Webinar)

Panel

Brandon O'Brien, FIYAH Magazine of Black Speculative Fiction (Speaker)

Cliona Shakespeare, University of Jyväskylä (Panelist)

Prema Arasu, University of Western Australia (Panelist)

Bradford Lyau (Moderator)

Laura (El) Lam, Edinburgh Napier University (Panelist)

Welcome to CoNZealand, a Virtual Tour 50 minutes, 19:00 NZST - 19:50 NZST

Programming - Programme Room 7 (Zoom Meeting)

Demonstration

Maree Pavletich, CoNZealand (Presenter)

Author Forums: The Good, The Bad and The Ugly 1 hour, 19:00 NZST - 20:00 NZST

Programming - Discussion Groups

Discussion Group

Timothy Ellis, The Hunter Legacy Universe / WriterSanctum author forum (Moderator)

How Writing for Games Made me a Better Writer 1 hour 50 minutes, 19:00 NZST - 20:50 NZST , Signup required

Programming - Workshops

Workshop

Richard (Rik) Lagarto (Instructor)

20:00
20:00
Scarey Stuff 50 minutes, 20:00 NZST - 20:50 NZST

Programming - Programme Room 5 (Zoom Meeting)

Game Show

Frances Hardinge (Contestant)

Elizabeth Knox (Contestant)

Kyla Lee Ward, Prea Press (Master of ceremonies)

21:00
21:00
Are We Living in a Simulation? 50 minutes, 21:00 NZST - 21:50 NZST

Programming - Programme Room 1 (Webinar)

Panel

Fiona Moore (Panelist)

Sultana Raza (Panelist)

L.J. Kendall, L. J. Kendall Publishing (Moderator)

Christopher Gee (Panelist)

Imagining Fae in Aotearoa and elsewhere 50 minutes, 21:00 NZST - 21:50 NZST

Programming - Programme Room 4 (Webinar)

Panel

Hester J. Rook (Moderator)

Rem Wigmore (Panelist)

Jodi McAlister (Panelist)

Peter Hassall, Stunt Guild of New Zealand (Panelist)

AJ Lancaster (Panelist)

Book Discussion: The Starless Sea 50 minutes, 21:00 NZST - 21:50 NZST , Signup required

Programming - Discussion Groups

Discussion Group

Carolina Gomez Lagerlöf (Moderator)

22:00
22:00

Programming - Programme Room 3 (Webinar)

Panel

Gerard Kraus, Science Fiction & Fantasy Society Luxembourg (Panelist)

Carolina Gomez Lagerlöf (Panelist)

Alison Scott, Punctuation (Moderator)

Vincent Docherty, SMOFcon 39 (Panelist)

23:00
23:00
Establishing A Social Media Presence 50 minutes, 23:00 NZST - 23:50 NZST

Programming - Programme Room 7 (Zoom Meeting)

Panel

Zena Shapter, Zena Shapter (Panelist)

Morgan Hazelwood (Panelist)

Parties: 29 July, party band #1 3 hours, 23:00 NZST - 2:00 NZST

Con Operations - Party Zoom

Party