Thursday 21 October, 2021

Time Zone: (GMT+01:00) Brussels
0:00
0:00

Panel

Stephen Mellor, Industry IoT Consortium (Speaker)

Daniel R. Isaacs, Digital Twin Consortium (Speaker)

1:00
1:00

Panel

Marimuthu Swami Palaniswami, University of Melbourne (Moderator)

Arkady Zaslavsky, Deakin University (Speaker)

Aravinda S. Rao, University of Melbourne (Speaker)

Nandakishor Desai, University of Melbourne (Speaker)

2:00
2:00
Advanced IoT for Beyond 5G
1 hour, 2:00 - 3:00

Panel

Akihiro Nakao, University of Tokyo (Moderator)

Teruo Higashino, Osaka University (Speaker)

Shingo Ata, Osaka University (Speaker)

3:00
3:00

Panel

Gyu Myoung Lee, Liverpool John Moores University (Moderator)

Hyeontaek Oh, KAIST Institute for Information Technology Convergence (Speaker)

Dong-Joo Kang, HAEZOOM Inc. (Speaker)

4:00
4:00

Panel

Haisheng (Johnson) Yu, Beijing Internet Institute (Moderator)

Wenyong Wang, UESTC (University of Electronic Science and Technology of China) (Speaker)

Yan Ma, Beijing University of Posts and Telecommunications (BUPT) (Speaker)

Jianfei Li, China Unicom Research Institute. (Speaker)

5:00
5:00

Panel

Sinchai Kamolphiwong, IpV6 Task force Thailand (Speaker)

Navaneethan C. Arjuman, IPv6 Forum Malaysia (Moderator)

Nguyen Thi Thu Thuy, Ministry of Information and Communications of Vietnam (Speaker)

6:00
6:00

Panel

Satyen Gupta, Bharat IPv6 Forum (Moderator)

Anil Kumar Jain, National Internet Exchange of India (NIXI) (Keynote speaker)

Rishi Mohan Bhatnagar, Aeris Communications India (Panelist)

Ezhil Buddhan, Dept. of Telecom (Panelist)

B. Nagaraj, Reliance JIO Infocomm (Panelist)

7:00
7:00

Panel

Ajith Balakumar, Forthcode (Moderator)

Anand Srinivasan, Akasa Air (Speaker)

Cyril JEAN, PXCom (Speaker)

Ingrid Wee, SATS Ltd (Speaker)

8:00
8:00

Panel

Monica Singer, South African Lead for Consensys Software Cape Town (Speaker)

Pretty Kubyane, Coronet Blockchain (Speaker)

Mohamed Essaaidi, ENSIAS Mohammed V University in Rabat (Moderator)

Nini Rose Moru, Expert on Blockchain (Speaker)

9:00
9:00

Panel

Anna Brékine, Mandat International (Moderator)

Uta Wehn, IHE Delft Institute for Water Education (Speaker)

Ramy Fathy, ITU - International Telecommunication Union (Speaker)

Rob Hygate, eWater Services (Speaker)

10:00
10:00

Panel

Nuria De Lama, IDC (Speaker)

Satyen Gupta, Bharat IPv6 Forum (Speaker)

Damien Hanyurwimfura, University of Rwanda (Speaker)

Srdjan Krco, DunavNET (Moderator)

John Lee, Internet Associates (Speaker)