Session Attendees - Hazards on Earth and in Space: A Collaborative Card Game*

*Only publicly viewable people appear on this list. You can adjust this from the My Settings section of your profile.

Joelle Clark
Director, Center for Science Teaching and Learning
Lori Rubino-Hare
Professional Development Coordinator, Northern Arizona University Center for Science Teaching and Learning
Jennifer Duke
CFISD
Neil Pifer
Planetarium Director , The Margaret C. Woodson Planetarium at Horizons Unlimited
Juan Silva
LeRoy Davis Larry, Jr.
Director, Natural Physics Global Outreach
Katie Fehlker
Assistant Principal, Red Rock Elementary
Patricia Benner
SCPS
Telicia Smith
Elementary Science Specialist, Aldine ISD
Brian Ewenson
Executive Director, Spaceport Sheboygan
Charlotte Cook
Young Astronauts, Carver Magnet School
María del Carmen Raymundo
Middle school, Aerospace Academy of Mexico
Dr. Heather Domjan
Clinical Associate Professor; Director - Science & Engineering Fair of Houston; Interim Director UH STEM Center, University of Houston
Deborah Elliott
Teacher, SEEC CREW
Megan Tucker
National Air Force Association/Rolls Royce Aerospace/STEM Teacher of the Year 2021 | Dean of Curriculum | STEAM Specialist | Gifted Specialist I Instructional Facilitator | NASA SOFIA AAA | National Civil Air Patrol Teacher of the Year 2011, Hillsboro Charter Academy
Amber Moss
Math and Science Instructional Coach, Bastrop ISD
Christina Schaefer
Engineering by Design Teacher, Francis Howell School District - Bryan Middle School
Debra Millican
Volunteer, Joshua ISD
Cosmic Kyle
Edcation Specalist , Digitalis Education Solutions, Inc
Laura Mackay
Instructional Coach, Clear Creek ISD
Bruce Callow
Teacher /author, Costa Rica Institute of Technology /Universidad del Valle de Guatemala Publishing House
Aida silva
ALI Hazan del Canto
Psychologist professor, Aeroespace Academy of Mexico
Erika Box
Deepwater Elementary
Catherine Walker
Education Program Coordinator, Space Center Houston
Rita Miller
Director, DoD
Candace Langenbuch
Aldine ISD
Millanee Reed
SouthwestSchools
Mary Blackwell
gifted education specialist, Lindbergh Schools
Elma Strong
STEM Teacher, Loris Elementary School
Jenn Donais
K-8 STEM Coach | PAEMST 2016 | AFA/Rolls Royce 3rd Place National Teacher of the Year | Google Coach | PLTW Launch Lead Teacher | ST Math Champion, Amesbury public schools
Bhavnaben Trivedi
ACADEMIC ADMINISTRATOR, GREEN VALLEY SCHOOL
Yassine Zarrouq
St Albans Girls' School
Maria Teresa Atanacio
Science Teacher III, Valenzuela City School of Mathematics and Science (Philippines)
Alisa Schulz
5th Grade Science/Soc. Studies Teacher, CCISD
Angela Case
Program Coordinator
Anthony Brown
United Tribes Technical College
Akiko Kojima
SEEC Crew / Elementary School Teacher, Hisumi Elementary School
Evelyn Shephard
District Science Curriculum Coach, Cypress Fairbanks ISD
Vanessa Ortega
Eureek'a
Mabel Rivera
Teacher, Innovation Academy