Thursday October 25, 2018

7:30 AM
7:30 AM
8:00 AM
8:00 AM
  • Experiencer's Group 1
  • Signup required
  • Crest I
  •  55 minutes
  • Experiencer's Group
    Experiencer's Group
  • Experiencer's Group 2
  • Signup required
  • Crest II
  •  55 minutes
  • Experiencer's Group
    Experiencer's Group
  • Experiencer's Group 3
  • Signup required
  • Crest III
  •  55 minutes
  • Experiencer's Group
    Experiencer's Group
9:00 AM
9:00 AM
  • Ambassador for the Light - Barbara Jean Lindsey
  • Signup required
  • Embassy I
  •  1 hour 25 minutes
  • Lecture
    Consciousness Spirituality Experiencers
  • PANEL - Experiencer's: Enhancement
  • Signup required
  • Embassy III
  •  1 hour 25 minutes
  • Panel
    Experiencers
  • Compendium of the Emerald Tablets - Billy Carson
  • Signup required
  • Crest I
  •  55 minutes
  • Lecture
    Anunnaki Emerald Tablets Forbidden History
  • Son of the Morning - Anthony Zender (L)
  • Signup required
  • Crest II
  •  55 minutes
  • Lecture
    Secret Space Program MILABS
10:00 AM
10:00 AM
  • The Forgotten Promise - Sherry Wilde
  • Signup required
  • Crest III
  •  55 minutes
  • Lecture
    Experiencers Contactee Extraterrestrials & Aliens
10:30 AM
11:00 AM
11:00 AM
  • Myth As History - Rita Louise (Lecture)
  • Signup required
  • Crest I
  •  55 minutes
  • Lecture
    Mythology Human Origins
12:00 PM
12:00 PM
  • Randy Cramer Lecture
  • Signup required
  • Embassy II
  •  1 hour 25 minutes
  • Lecture
    Secret Space Program
  • PANEL - Secret Space Program & Milabs
  • Signup required
  • Embassy III
  •  1 hour 25 minutes
  • Panel
    Secret Space Program Secret Military Secret Programs MILABS
  • Experiencer's Group 4
  • Signup required
  • Crest I
  •  55 minutes
  • Experiencer's Group
    Experiencer's Group
  • Experiencer's Group 5
  • Signup required
  • Crest II
  •  55 minutes
  • Experiencer's Group
    Experiencer's Group
  • Experiencer's Group 6
  • Signup required
  • Crest III
  •  55 minutes
  • Experiencer's Group
    Experiencer's Group
1:00 PM
1:00 PM
1:30 PM
  • New Paradigm Human - Laura Eisenhower
  • Tickets required
  • Embassy II
  •  1 hour 25 minutes
  • Workshop
    Spirituality Consciousness
2:00 PM
2:00 PM
  • They Are Here - Where and Why? Tom Conwell
  • Signup required
  • Crest I
  •  55 minutes
  • Lecture
    UFO Sightings
New
3:00 PM
3:00 PM
  • Secret Bases in Africa - Jo Ann Richards
  • Signup required
  • Embassy I
  •  1 hour 30 minutes
  • Lecture
    Secret Programs Secret Space Program
New
  • Secret Space Service Slaves - Kevin Trimmel
  • Signup required
  • Crest III
  •  55 minutes
  • Lecture
    Secret Space Program
4:00 PM
4:00 PM
4:30 PM
  • PANEL: Experiencers: Messaging the Masses
  • Signup required
  • Embassy III
  •  1 hour 25 minutes
  • Panel
    Experiencers
5:00 PM
5:00 PM
6:00 PM
6:00 PM
New
  • PANEL: Paranormal & Unexplained
  • Signup required
  • Embassy III
  •  55 minutes
  • Panel
    Paranormal Ghosts
  • Experiencer's Group 7
  • Signup required
  • Crest I
  •  55 minutes
  • Experiencer's Group
    Experiencer's Group
  • Experiencer's Group 8
  • Signup required
  • Crest II
  •  55 minutes
  • Experiencer's Group
    Experiencer's Group
  • Experiencer's Group 9
  • Signup required
  • Crest III
  •  55 minutes
  • Experiencer's Group
    Experiencer's Group
7:00 PM
7:00 PM
7:30 PM
8:00 PM
8:00 PM
  • Disclosure Support - Vivian Davis
  • Signup required
  • Crest III
  •  55 minutes
  • Lecture
    Skype Lecture Experiencers Counseling Support
9:00 PM
9:00 PM
10:00 PM
10:00 PM
  • The Moon Goddess ~ Dr. Louis Turi
  • Signup required
  • Crest III
  •  55 minutes
  • Workshop
    Spirituality Consciousness
10:30 PM

Friday October 26, 2018

7:30 AM
7:30 AM
8:00 AM
8:00 AM
  • James Rink: Lone Wolf Supersoldiers (L)
  • Signup required
  • Embassy I
  •  55 minutes
  • Lecture
    Super Soldiers Secret Military Secret Space Program
  • Experiencer's Group 10
  • Signup required
  • Crest I
  •  55 minutes
  • Experiencer's Group
    Experiencer's Group
  • Experiencer's Group 11
  • Signup required
  • Crest II
  •  55 minutes
  • Experiencer's Group
    Experiencer's Group
  • Experiencer's Group 12
  • Signup required
  • Crest III
  •  55 minutes
  • Experiencer's Group
    Experiencer's Group
9:00 AM
9:00 AM
  • Our Infinite Nature - George Kavassilas
  • Signup required
  • Embassy I
  •  1 hour 25 minutes
  • Lecture
    Consciousness Spirituality
  • PANEL: Experiencers: ET Ambassadors
  • Signup required
  • Embassy III
  •  1 hour 25 minutes
  • Panel
    Experiencers
10:00 AM
10:00 AM
  • Daily Living With ETs ~ Ruth Ann Friend
  • Signup required
  • Crest I
  •  55 minutes
  • Lecture
    Experiencers Extraterrestrials & Aliens
10:30 AM
11:00 AM
11:00 AM
12:00 PM
12:00 PM
  • Experiencer's Group 13
  • Signup required
  • Crest I
  •  55 minutes
  • Experiencer's Group
    Experiencer's Group
  • Experiencer's Group 14
  • Signup required
  • Crest II
  •  55 minutes
  • Experiencer's Group
    Experiencer's Group
  • Experiencer's Group 15
  • Signup required
  • Crest III
  •  55 minutes
  • Experiencer's Group
    Experiencer's Group
1:00 PM
1:00 PM
  • KJ Scoops (L)
  • Signup required
  • Crest III
  •  55 minutes
  • Lecture
    Secret Space Program
1:30 PM
  • PANEL: Consciousness
  • Signup required
  • Embassy III
  •  1 hour 25 minutes
  • Panel
    Consciousness
2:00 PM
2:00 PM
3:00 PM
3:00 PM
  • Spiritual Impact Of Cosmic Awareness - Nadine Lalich (L)
  • Signup required
  • Crest II
  •  55 minutes
  • Lecture
    Spirituality Consciousness Extraterrestrials & Aliens
4:00 PM
4:00 PM
  • New Realities - Alan Steinfeld Lecture
  • Signup required
  • Crest III
  •  55 minutes
  • Lecture
    Consciousness, Mind, Body & Spirit
4:30 PM
  • PANEL: Time Travel: Been There, Done That
  • Signup required
  • Embassy III
  •  1 hour 25 minutes
  • Panel
    Time Travel
5:00 PM
5:00 PM
6:00 PM
6:00 PM
  • PANEL: Experiencers & Consciousness
  • Signup required
  • Embassy III
  •  1 hour 25 minutes
  • Panel
    Aliens Experiencers Spirituality
  • Experiencer's Group 16
  • Signup required
  • Crest I
  •  55 minutes
  • Experiencer's Group
    Experiencer's Group
  • Experiencer's Group 17
  • Signup required
  • Crest II
  •  55 minutes
  • Experiencer's Group
    Experiencer's Group
  • Experiencer's Group 18
  • Signup required
  • Crest III
  •  55 minutes
  • Experiencer's Group
    Experiencer's Group
6:30 PM
7:00 PM
7:00 PM
  • Mandela Effect - Eric Dadmehr
  • Tickets required
  • Crest II
  •  55 minutes
  • Workshop
    Mandela Effect
  • Betsey Lewis Lecture Via Skype
  • Signup required
  • Crest III
  •  55 minutes
7:30 PM
  • Travis: The True Story of Travis Walton - Jennifer Stein
  • Signup required
  • Embassy II
  •  2 hours
  • Movies
    Alien Abductions Contactees Experiencers Extraterrestrials & Aliens
  • PANEL Secret Space Program
  • Signup required
  • Embassy III
  •  1 hour 25 minutes
  • Panel
    Secret Space Program
8:00 PM
8:00 PM
9:00 PM
9:00 PM
9:30 PM
  • Forbidden Archeology Documentary - Victor Camacho
  • Signup required
  • Embassy II
  •  1 hour 25 minutes
  • Movies
    Forbidden Archaeology
10:00 PM
10:00 PM
  • Power Of The Dragon ~ Dr. Louis Turi
  • Signup required
  • Crest III
  •  55 minutes
  • Lecture
    Predictions Astrology Astropsychology
10:30 PM
  • Mixer II - Meet & Greet Friday Night
  • Signup required
  • Embassy I
  •  1 hour 30 minutes
  • Mixer
    Mixer

Saturday October 27, 2018

7:30 AM
7:30 AM
8:00 AM
8:00 AM
  • Living With Seven Spirits ~ Ruth Ann Friend
  • Tickets required
  • Embassy III
  •  55 minutes
  • Workshop
    Paranormal Ghosts Consciousness Spirituality
  • Experiencer's Group 19
  • Signup required
  • Crest I
  •  55 minutes
  • Experiencer's Group
    Experiencer's Group
  • Experiencer's Group 20
  • Signup required
  • Crest II
  •  55 minutes
  • Experiencer's Group
    Experiencer's Group
  • Experiencer's Group 21
  • Signup required
  • Crest III
  •  55 minutes
  • Experiencer's Group
    Experiencer's Group
9:00 AM
9:00 AM
10:00 AM
10:00 AM
10:30 AM
11:00 AM
11:00 AM
  • Randy Cramer Workshop
  • Tickets required
  • Crest II
  •  55 minutes
  • Workshop
12:00 PM
12:00 PM
  • Current Ascension Cycle - Laura Eisenhower
  • Signup required
  • Embassy I
  •  1 hour 25 minutes
  • Lecture
    Ascension Extraterrestrials & Aliens Mars Colony
  • Experiencer's Group 22
  • Signup required
  • Crest I
  •  55 minutes
  • Experiencer's Group
    Experiencer's Group
  • Experiencer's Group 23
  • Signup required
  • Crest II
  •  55 minutes
  • Experiencer's Group
    Experiencer's Group
  • Experiencer's Group 24
  • Signup required
  • Crest III
  •  55 minutes
  • Experiencer's Group
    Experiencer's Group
1:00 PM
1:00 PM
  • ET Gods of the Bible - Laurie Oldford (L)
  • Signup required
  • Crest III
  •  55 minutes
  • Lecture
    God as an Extraterrestrial Ancient Aliens
1:30 PM
  • Overlords of the Singularity - Russell Scott Brinegar
  • Signup required
  • Embassy I
  •  1 hour 25 minutes
  • Lecture
    Simulation Hypothesis Singularity Extraterrestrials & Aliens Disclosure
  • PANEL: Ancient Aliens: Anunnaki & Human History
  • Signup required
  • Embassy III
  •  1 hour 25 minutes
  • Panel
    Ancient Aliens Anunnaki Ancient Archeology
2:00 PM
2:00 PM
  • Processing MILAB Encounters: Nadine Lalich
  • Signup required
  • Crest I
  •  55 minutes
  • Lecture
    MILABS
  • Michael Tellinger (Skype Lecture)
  • Signup required
  • Crest III
  •  55 minutes
  • Lecture
3:00 PM
3:00 PM
  • PANEL: Consciousness & Synchronicity
  • Signup required
  • Embassy III
  •  1 hour 25 minutes
  • Panel
    Consciousness
4:00 PM
4:00 PM
  • "Alien Agreements - Elizabeth Anglin
  • Signup required
  • Crest II
  •  55 minutes
  • Lecture
    Alien Abductions Alien Agreements
4:30 PM
New
5:00 PM
5:00 PM
6:00 PM
6:00 PM
  • PANEL: Experiencer's Challenges & Missions
  • Signup required
  • Embassy III
  •  1 hour 25 minutes
  • Panel
    Experiencers
  • Experiencer's Group 25
  • Signup required
  • Crest I
  •  55 minutes
  • Experiencer's Group
    Experiencer's Group
  • Experiencer's Group 26
  • Signup required
  • Crest II
  •  55 minutes
  • Experiencer's Group
    Experiencer's Group
  • Experiencer's Group 27
  • Signup required
  • Crest III
  •  55 minutes
  • Experiencer's Group
    Experiencer's Group
6:30 PM
7:00 PM
7:00 PM
7:30 PM
8:00 PM
8:00 PM
  • The Universe Verses Our Planet - Ralph Rodehag
  • Signup required
  • Crest I
  •  55 minutes
  • Lecture
    Cosmology Consciousness
9:00 PM
9:00 PM
  • E.T. Contact: They Are Here - Caroline Cory
  • Signup required
  • Embassy III
  •  2 hours
  • Movies
    Extraterrestrials & Aliens Experiencers Hybrids Alien Abductions Consciousness
  • Healing the Mind, Body & Soul ~ Dr. Louis Turi
  • Signup required
  • Crest III
  •  55 minutes
  • Lecture
    Health & Healing Spirituality Consciousness
10:00 PM
10:00 PM
10:30 PM
  • Mixer III - Meet & Greet Saturday Night
  • Signup required
  • Embassy I
  •  1 hour 30 minutes
  • Mixer
    Mixer

Sunday October 28, 2018

7:30 AM
7:30 AM
8:00 AM
8:00 AM
  • Unnatural Selection - Dr. Rita Louise (Lecture)
  • Signup required
  • Embassy III
  •  55 minutes
  • Lecture
    Genetics Anthropolgy
  • Experiencer's Group 28
  • Signup required
  • Crest I
  •  55 minutes
  • Experiencer's Group
    Experiencer's Group
  • Experiencer's Group 29
  • Signup required
  • Crest II
  •  55 minutes
  • Experiencer's Group
  • Experiencer's Group 30
  • Signup required
  • Crest III
  •  55 minutes
  • Experiencer's Group
9:00 AM
9:00 AM
  • Navigating the Matrix - George Kavassilas
  • Tickets required
  • Embassy II
  •  1 hour 25 minutes
  • Workshop
    Matrix Consciousness Spirituality
10:00 AM
10:00 AM
10:30 AM
  • The Mars Colonies and Their Militia - Penny Bradley
  • Signup required
  • Embassy I
  •  1 hour 25 minutes
  • Lecture
    Mars Colony Secret Space Program
  • Esoteric Anatomy Presentation - Rob Potter
  • Signup required
  • Embassy II
  •  1 hour 25 minutes
  • Lecture
    Esoteric Anatomy
  • PANEL: Conspiracy & the Reptilian Agenda
  • Signup required
  • Embassy III
  •  1 hour 25 minutes
  • Panel
    Experiencers Conspiracy Reptilians Illuminati New World Order
11:00 AM
11:00 AM
12:00 PM
12:00 PM
New
  • What's Really on the Moon? John Titor II (Workshop)
  • Signup required
  • Embassy II
  •  1 hour 25 minutes
  • Workshop
    Moon Anomalies Disclosure
  • PANEL: Experiencers
  • Signup required
  • Embassy III
  •  1 hour 25 minutes
  • Panel
    Experiencers
  • Experiencer's Group 31
  • Signup required
  • Crest I
  •  55 minutes
  • Experiencer's Group
    Experiencers
  • Experiencer's Group 32
  • Signup required
  • Crest II
  •  55 minutes
  • Experiencer's Group
  • Experiencer's Group 33
  • Signup required
  • Crest III
  •  55 minutes
  • Experiencer's Group
1:00 PM
1:00 PM
1:30 PM
2:00 PM
2:00 PM
  • Grant Cameron Skype Lecture
  • Signup required
  • Crest III
  •  55 minutes
  • Lecture
3:00 PM
3:00 PM
  • UFO Religion - Russell Scott Brinegar
  • Tickets required
  • Embassy II
  •  1 hour 25 minutes
  • Workshop
    UFOs Consciousness Spirituality Extraterrestrials & Aliens
4:00 PM
4:00 PM
4:30 PM
  • Dragon at the End of Time - Janet Kira Lessin
  • Signup required
  • Embassy I
  •  1 hour 25 minutes
  • Lecture
    Experiencers Secret Space Program
  • PANEL - Secret Space Program
  • Signup required
  • Embassy III
  •  1 hour 25 minutes
  • Panel
    Secret Space Program
5:00 PM
5:00 PM
6:00 PM
6:00 PM
  • Growing Up Experiencer - Elizabeth Anglin
  • Signup required
  • Embassy II
  •  1 hour 25 minutes
  • Lecture
    Experiencers Aliens Extraterrestrials & Aliens
  • PANEL: Experiencers: Grey Aliens & Hybrids
  • Signup required
  • Embassy III
  •  1 hour 25 minutes
  • Panel
    Experiencers
  • Talk to ET Spirit Guides - Tana Newberry
  • Tickets required
  • Crest II
  •  55 minutes
  • Workshop
    Psychic Spirit Guides Telepathic Messages Automatic Writing
  • 5G "The Beast" - Eric Dadmehr
  • Signup required
  • Crest III
  •  55 minutes
  • Lecture
  • Dinner With the Stars Sunday 6 to 7:30 PM
  • Tickets required
  • Rustler Restaurant
  •  1 hour 30 minutes
  • Meals
    Dinner
7:00 PM
7:00 PM
7:30 PM
  • PANEL: Time Travel: Temporal Travel Conundrums
  • Signup required
  • Embassy III
  •  1 hour 25 minutes
  • Panel
    Time Travel
9:00 PM
9:00 PM
  • PANEL: The Bigger Picture
  • Signup required
  • Embassy III
  •  1 hour 25 minutes
  • Panel
    Secret Space Program Disclosure Exopolitics
9:30 PM
10:30 PM
10:30 PM