Saturday October 27, 2018

7:30 AM
7:30 AM
8:00 AM
8:00 AM
  • Living With Seven Spirits ~ Ruth Ann Friend
  • Tickets required
  • Embassy III
  •  55 minutes
  • Workshop
    Paranormal Ghosts Consciousness Spirituality
  • Experiencer's Group 19
  • Signup required
  • Crest I
  •  55 minutes
  • Workshop
    Experiencer's Group
  • Experiencer's Group 20
  • Signup required
  • Crest II
  •  55 minutes
  • Workshop
    Experiencer's Group
  • Experiencer's Group 21
  • Signup required
  • Crest III
  •  55 minutes
  • Workshop
    Experiencer's Group
9:00 AM
9:00 AM
  • Planet X / Planet Nine - Andy Lloyd
  • Signup required
  • Crest III
  •  55 minutes
  • Lecture
    Skype Anunnaki Planet X Nibiru
10:30 AM
10:30 AM
11:00 AM
11:00 AM
12:00 PM
12:00 PM
  • Current Ascension Cycle - Laura Eisenhower
  • Signup required
  • Embassy I
  •  1 hour 25 minutes
  • Lecture
    Ascension Extraterrestrials & Aliens Mars Colony
  • Experiencer's Group 22
  • Signup required
  • Crest I
  •  55 minutes
  • Workshop
    Experiencer's Group
  • Experiencer's Group 23
  • Signup required
  • Crest II
  •  55 minutes
  • Workshop
    Experiencer's Group
  • Experiencer's Group 24
  • Signup required
  • Crest III
  •  55 minutes
  • Workshop
    Experiencer's Group
1:30 PM
1:30 PM
  • Overlords of the Singularity - Russell Scott Brinegar
  • Signup required
  • Embassy I
  •  1 hour 25 minutes
  • Lecture
    Simulation Hypothesis Singularity Extraterrestrials & Aliens Disclosure
  • PANEL: Ancient Aliens: Anunnaki & Human History
  • Signup required
  • Embassy III
  •  1 hour 25 minutes
  • Panel
    Ancient Aliens Anunnaki Ancient Archeology
2:00 PM
2:00 PM
3:00 PM
3:00 PM
  • Undersea and Underground Alien Bases - Suzy Hansen
  • Signup required
  • Embassy I
  •  1 hour 25 minutes
  • Lecture
    Underground Bases Undersea Bases Experiencers
  • Transmutation Through Ascension - Solaris BlueRaven
  • Signup required
  • Crest II
  •  1 hour 25 minutes
  • Workshop
    Ascension Artificial Intelligence Stargates
4:00 PM
4:00 PM
4:30 PM
  • Dragon at the End of Time - Janet Kira Lessin
  • Signup required
  • Embassy I
  •  1 hour 25 minutes
  • Lecture
    Experiencers Secret Space Program
5:00 PM
5:00 PM
6:00 PM
6:00 PM
  • PANEL: Experiencer's Challenges & Missions
  • Signup required
  • Embassy III
  •  1 hour 25 minutes
  • Panel
    Experiencers
  • Experiencer's Group 25
  • Signup required
  • Crest I
  •  55 minutes
  • Workshop
    Experiencer's Group
  • Experiencer's Group 26
  • Signup required
  • Crest II
  •  55 minutes
  • Workshop
    Experiencer's Group
  • Experiencer's Group 27
  • Signup required
  • Crest III
  •  55 minutes
  • Workshop
    Experiencer's Group
7:00 PM
7:00 PM
7:30 PM
9:00 PM
9:00 PM
  • E.T. Contact: They Are Here - Caroline Cory
  • Signup required
  • Embassy III
  •  1 hour 25 minutes
  • Movies
    Extraterrestrials & Aliens Experiencers Hybrids Alien Abductions Consciousness
10:00 PM
10:00 PM
  • Mixer III - Meet & Greet Saturday Night
  • Signup required
  • Embassy I
  •  2 hours
  • Mixer
    Mixer