Sandra Norman Sandra

Participates in 2 items

Sessions in which Sandra Norman Sandra participates

Sunday 1 April, 2018

Time Zone: (GMT+08:00) Perth
4:00 PM
4:00 PM
Chocolate Tasting
1 hour, 4:00 PM - 5:00 PM

- Meeting Room 7

Workshop

Sandra Norman Sandra (Participant)

Deb Costello (Participant)

8:00 PM
8:00 PM
The Mystery of Murdoch
1 hour, 8:00 PM - 9:00 PM

- West Grand River

Panel

Sandra Norman Sandra (Participant)

Deb Costello (Participant)

Gina Goddard (Participant)

Sessions in which Sandra Norman Sandra attends

Thursday 29 March, 2018

Time Zone: (GMT+08:00) Perth
8:30 PM
8:30 PM

- East Grand River

Panel

Cathy Cupitt (Participant)

Desiree Heald Desiree (Purrdence) (Participant)

9:30 PM
9:30 PM
Geek singalong!
1 hour, 9:30 PM - 10:30 PM

- East Grand River

Collaborative

Desiree Heald Desiree (Purrdence) (Participant)

Friday 30 March, 2018

Time Zone: (GMT+08:00) Perth
10:00 AM
10:00 AM
Believing Impossible Things
1 hour, 10:00 AM - 11:00 AM

- West Grand River

Panel

Stephen Dedman (Participant)

Chris Creagh, Retired (Participant)

Andrew Williams (Participant)

Luke Chandler-Hopkins (Participant)

11:00 AM
11:00 AM
Captain America vs America (and Australia)
1 hour, 11:00 AM - 12:00 PM

- Mount Newman

Mx Anna Hepworth Anna (Moderator)

Robert Hood (Participant)

Stephen Dedman (Participant)

Lyss Wickramasinghe, The Never Never Book Box (Participant)

- West Grand River

Panel

Mr Aaron Creaser Aaron (Participant)

Rachel Turner Rachel (Participant)

Ruth Turner (Participant)

12:00 PM
12:00 PM
Foz Meadows' Reading, and Q and A session
1 hour 30 minutes, 12:00 PM - 1:30 PM

- East Grand River

Keynote

Foz Meadows (Participant)

PRK (Moderator)

2:00 PM
2:00 PM
Jewelry Making
1 hour, 2:00 PM - 3:00 PM

- Pilbara

Workshop

Cathy Cupitt (Participant)

- Mount Newman

Panel

Andrew Williams (Participant)

Mx Anna Hepworth Anna (Participant)

STUART FINLAY (Participant)

3:00 PM
3:00 PM
Australian TV: Early days to Cleverman
1 hour, 3:00 PM - 4:00 PM

- East Grand River

Panel

Cathy Cupitt (Moderator)

Ryan J Griffen, National Guest of Honour (Participant)

Damian Magee (Participant)

4:00 PM
4:00 PM
Mammoth Speculations
30 minutes, 4:00 PM - 4:30 PM

- East Grand River

Talk

Matt Chrulew (Participant)

- West Grand River

Workshop

PRK (Moderator)

Foz Meadows (Participant)

Mx Anna Hepworth Anna (Participant)

4:30 PM
4:30 PM

- East Grand River

Talk

Cat Sparks (Participant)

5:00 PM
5:00 PM
Never, ever underestimate a library
1 hour, 5:00 PM - 6:00 PM

- West Grand River

Panel

Nuke, AntipodeanSF (Moderator)

David Medlen David Medlen (Participant)

Jessica Davey (Participant)

Jess Bridges (Participant)

Edwina Harvey, Peggy Bright Books (Participant)

Kdrama with Candice
1 hour, 5:00 PM - 6:00 PM

- Mount Newman

Talk

Candice, First and Holy Church of Cha (Participant)

Ellora Ker (Participant)

- East Grand River

Talk

Andrew Williams (Participant)

6:00 PM
6:00 PM
Horror Movie: It's the 6.30 News
1 hour, 6:00 PM - 7:00 PM

- West Grand River

Panel

Cat Sparks (Participant)

Stephen Dedman (Participant)

Robert Hood (Participant)

Authorial Voice and Writing the Other
1 hour, 6:00 PM - 7:00 PM

- Mount Newman

Panel

PRK (Moderator)

Jack (Participant)

Foz Meadows (Participant)

Australian Landscapes as Characters
1 hour, 6:00 PM - 7:00 PM

- East Grand River

Panel

Cathy Cupitt (Moderator)

Shasta Calvo (Participant)

Mx Anna Hepworth Anna (Participant)

Ryan J Griffen, National Guest of Honour (Participant)

8:00 PM
8:00 PM
Evolution of Humanity
1 hour, 8:00 PM - 9:00 PM

- East Grand River

Talk

Jessica Davey (Participant)

Here be dragons...?
2 hours 30 minutes, 8:00 PM - 10:30 PM

- West Grand River

Emily K Smith (Participant)

Skye Ogden (Participant)

Sarah Searle (Participant)

Ryan J Griffen, National Guest of Honour (Participant)

Wolf Bylsma (Participant)

Cathy Cupitt (Moderator)

9:00 PM
9:00 PM
Safe Spaces LARP
1 hour, 9:00 PM - 10:00 PM

- Pilbara

Workshop

Maia Bobrowicz (Participant)

- Mount Newman

Panel

Evil Kenevil BRIAN JOHNSON, Lindentech (Participant)

Ben Hindmarsh (Participant)

Alastair Irvine (Participant)

Saturday 31 March, 2018

Time Zone: (GMT+08:00) Perth
11:00 AM
11:00 AM
Technohorror
1 hour, 11:00 AM - 12:00 PM

- West Grand River

Panel

Linda McAllister (Moderator)

Kat Clay, Mrs. (Participant)

Robert Hood (Participant)

Stephen Dedman (Participant)

12:00 PM
12:00 PM
Ryan J Griffen Guest of Honour event
1 hour 30 minutes, 12:00 PM - 1:30 PM

- West Grand River

Keynote

Ryan J Griffen, National Guest of Honour (Participant)

Cathy Cupitt (Moderator)

7:00 PM
7:00 PM
Masquerade
5 hours, 7:00 PM - 12:00 AM

- West Grand River

Collaborative

Sunday 1 April, 2018

Time Zone: (GMT+08:00) Perth
10:00 AM
10:00 AM
With a whimper, not a bang
1 hour, 10:00 AM - 11:00 AM

- West Grand River

Panel

Rachel Watts (Participant)

Elaine Walker Elaine Walker (Ariaflame) (Participant)

Cat Sparks (Participant)

11:00 AM
11:00 AM
Science fiction's boneyard
1 hour, 11:00 AM - 12:00 PM

- Meeting Room 7

Panel

PRK (Moderator)

Cat Sparks (Participant)

Nuke, AntipodeanSF (Participant)

Carol Ryles (Participant)

Foz Meadows (Participant)

12:00 PM
12:00 PM

- West Grand River

Talk

Fern Clarke (Moderator)

Wolf Bylsma (Participant)

Emily K Smith (Participant)

2:00 PM
2:00 PM
Fans of Sport Panel
1 hour, 2:00 PM - 3:00 PM

- West Grand River

Panel

Davina Watson (Participant)

Deb Costello (Participant)

Michael Cogan, Swancon (Participant)

3:00 PM
3:00 PM

- Meeting Room 5

Talk

Grant Stone (Participant)

Comics -> TV/movies VS TV/movies -> comics
1 hour, 3:00 PM - 4:00 PM

- East Grand River

Panel

Wolf Bylsma (Participant)

Frames White (Participant)

4:00 PM
4:00 PM
Chocolate Tasting
1 hour, 4:00 PM - 5:00 PM

- Meeting Room 7

Workshop

Sandra Norman Sandra (Participant)

Deb Costello (Participant)

4:30 PM
4:30 PM
WASFF Business Meeting
3 hours, 4:30 PM - 7:30 PM

- West Grand River

Workshop

Doug Burbidge (Moderator)

Frames White (Participant)

Evil Kenevil BRIAN JOHNSON, Lindentech (Participant)

Ms Margaret Watts Margaret (Participant)

Jack (Participant)

PRK (Participant)

Laura Hodge (Participant)

Davina Watson (Participant)

Andrea Johnson (Participant)

5:00 PM
5:00 PM

- East Grand River

Robert Hood (Participant)

Stephen Dedman (Participant)

Cat Sparks (Participant)

- Mount Newman

Talk

Grant Stone (Participant)

6:00 PM
6:00 PM
Cross-fertilising, from genre to aesthetic
1 hour, 6:00 PM - 7:00 PM

- East Grand River

Panel

Cathy Cupitt (Moderator)

Lyss Wickramasinghe, The Never Never Book Box (Participant)

Carol Ryles (Participant)

Rebecca Laffar-Smith, Sci Fi Fantasy Author (Participant)

Ryan J Griffen, National Guest of Honour (Participant)

8:00 PM
8:00 PM
The Mystery of Murdoch
1 hour, 8:00 PM - 9:00 PM

- West Grand River

Panel

Sandra Norman Sandra (Participant)

Deb Costello (Participant)

Gina Goddard (Participant)

8:30 PM
8:30 PM
National Awards Ceremony (Ditmars)
30 minutes, 8:30 PM - 9:00 PM

- East Grand River

Keynote

Monday 2 April, 2018

Time Zone: (GMT+08:00) Perth
12:00 PM
12:00 PM
Fanfic as a gateway to canon
1 hour, 12:00 PM - 1:00 PM

- East Grand River

Panel

Ms Belinda Forbes Belinda (Gemfyre) (Participant)

Fern Clarke (Participant)

Desiree Heald Desiree (Purrdence) (Participant)