Tobias Best
Sessions in which Tobias Best attends
Musikhuset Aarhus - Store Sal
Panel
Nikos Isaris, European Commission (Participant)
Eric Badiqué, European Commission (Potential)
Joann O´Brien, TM Forum (Participant)
Alicia Asín Pérez, Libelium (Participant)
Laure Le Bars, SAP (Participant)
Sébastien Ziegler, Mandat International / ECCP (Moderator)
Mette Walsted Vestergaard, TV Avisen - DR1 Channel (Moderator)
Bilel Jamoussi, ITU/AI4GOOD (Participant)
Musikhuset Aarhus - Duoen
Workshop
Nicolas Ferry, SINTEF (Participant)
Mr Antonio Kung, Trialog (Participant)
Kai Zhang (Participant)
Peter Wintlev-Jensen, European Commission (Participant)
Francisco Parrilla Ayuso, Indra Sistemas S.A (Participant)
Thierry Winter, Evidian (Participant)
Marc Llanes Badia, Atos (Participant)
Konstantinos Loupos, INLECOM (Participant)
Santiago De Diego, Tecnalia Research & Innovation (Participant)
Hui Song, SINTEF (Participant)
Musikhuset Aarhus - Bag Scenen
Talk
Christian Mercado, Health Innovation Centre of Southern Denmark (Participant)
Susanne Hoeck (Moderator)
Mikkel Harbo, Systematic A/S (Participant)
Musikhuset Aarhus - Falken 226
Panel
Jesper Kjelds, Aarhus Vand A/S (Participant)
Edwin van den Brink, PWN Netherlands (Participant)
Jan van Cappellen, HYDROKO (Participant)
Musikhuset Aarhus - Store Sal
Panel
Martino Maggio, Engineering Ingegneria Informatica SPA (Participant)
Emmanuel Darmois, CommLedge (Moderator)
Pierre Gauthier, TM Forum (Participant)
Alexander Gluhak, Urban Data Collective (Participant)
Martin Bauer, NEC Laboratories Europe (Participant)
Damian Wagner, Fraunhofer (Potential)
Roman Mendle, ICLEI-Local Governments for Sustainability (Potential)
Arianna Brutti, ENEA / NIST (Potential)
Hanna Niemi-Hugaerts, Forum Virium Helsinki (Participant)
Musikhuset Aarhus - Falken 226
Panel
Christian Carlsson, Grundfos (Participant)
Susanne Hoeck (Moderator)
Mads Troelsgaard, Unity Studios ApS (Participant)
Musikhuset Aarhus - Bag Scenen
Panel
Franco Mercalli, MultiMed Engineers (Participant)
Sergio Luís Ribeiro, CPqD (Participant)
Giuseppe Fico, Universidad Politécnica de Madrid (Moderator)
Tiago Teixeira, UNPARALLEL Innovation (Participant)
Mr. Pasquale Annicchino, Università di Foggia (Participant)
Olivier Horbowy, STMicroelectronics (Participant)
Musikhuset Aarhus - Bag Scenen
Panel
Dave Raggett, W3C (Moderator)
Mahdi Ben Alaya, Sensinov (Participant)
José Manuel Cantera Fonseca, FIWARE Foundation e.V. (Participant)
Martin Bauer, NEC Laboratories Europe (Participant)
Darko Anicic, Siemens AG (Participant)
Musikhuset Aarhus - Filuren
Panel
Mogens Mikkelsen, ARROW (Participant)
Mette Walsted Vestergaard, TV Avisen - DR1 Channel (Moderator)
Thomas Kjærsgaard, Telia Denmark (Participant)
Carsten Orth Gaarn-Larsen, CLEAN Cluster Denmark (Participant)
Peter Lind Nielsen, Bech-Bruun (Participant)
Christian Møller Laustsen, ARROW (Participant)
Jesper Johansen, ProActive A/S (Participant)