får og søn 20019
Sessions in which får og søn 20019 attends
ARoS Museum - Sunset Lounge ARoS
Paper Sessions
ARoS Museum - Sunset Lounge ARoS
Paper Sessions
ARoS Museum - Sunset Lounge ARoS
Paper Sessions
Musikhuset Aarhus - Store Sal
Panel
Nikos Isaris, European Commission (Participant)
Eric Badiqué, European Commission (Potential)
Joann O´Brien, TM Forum (Participant)
Alicia Asín Pérez, Libelium (Participant)
Laure Le Bars, SAP (Participant)
Sébastien Ziegler, Mandat International / ECCP (Moderator)
Mette Walsted Vestergaard, TV Avisen - DR1 Channel (Moderator)
Bilel Jamoussi, ITU/AI4GOOD (Participant)
Musikhuset Aarhus - Lille Sal
Panel
Knud Lasse Lueth, IoT-Analytics (Potential)
Cesar Alexandre de Souza, University of São Paulo (USP) (Participant)
Mirko Presser, Aarhus University (Moderator)
Stefan Kinze, Grundfos Holding A/S (Participant)
Mirko Ross, asvin GmbH (Participant)
Olaf-Gerd Gemein, Smart Cities Lab (Participant)
Musikhuset Aarhus - Lille Sal
Talk
Michael K. Rasmussen, Purpose@heart ApS (Participant)
Mette Walsted Vestergaard, TV Avisen - DR1 Channel (Moderator)
Kim Krogh Andersen, Telenor Group (Participant)
Peter Loell, Hearts & Science (Participant)
Musikhuset Aarhus - Kammermusik
Panel
Taryn Andersen, Investor Relations Director - Telegraph Hill Venture Capital (Participant)
Mikel Larrañaga Negro, IK4-TEKNIKER (Participant)
Jinu Um, ITU - International Telecommunication Union (Participant)
Martin Serrano, Insight Centre for Data Analytics - NUI Galway (Participant)
Musikhuset Aarhus - Kammermusik
Panel
Taryn Andersen, Investor Relations Director - Telegraph Hill Venture Capital (Participant)
Jinu Um, ITU - International Telecommunication Union (Participant)
Mikel Larrañaga Negro, IK4-TEKNIKER (Participant)
Martin Serrano, Insight Centre for Data Analytics - NUI Galway (Participant)
Musikhuset Aarhus - Store Sal
Keynote
Rolf Riemenschneider, European Commission (Participant)
Srdjan Krco, DunavNET (Moderator)
Luis Usatorre, Tecnalia Research & Innovation (Participant)
Ralf-Michael Wagner, Siemens Digital Industries (Participant)
Musikhuset Aarhus - Lille Sal
Panel
John Soldatos, INTRASOFT International (Moderator)
Piero Orlando, Siemens (Participant)
Juan Manuel Jauregui Becker, Mobile World Capital Barcelona (Participant)
Constantino Roldán, IK4-TEKNIKER (Participant)
Prof. Dr.-Ing. Enzo Morosini Frazzon, Department of Production Engineering (EPS/UFSC); INESC Brasil (Participant)
Musikhuset Aarhus - Kammermusik
Panel
Taryn Andersen, Investor Relations Director - Telegraph Hill Venture Capital (Participant)
Mikel Larrañaga Negro, IK4-TEKNIKER (Participant)
Jinu Um, ITU - International Telecommunication Union (Participant)
Martin Serrano, Insight Centre for Data Analytics - NUI Galway (Participant)
Musikhuset Aarhus - Lille Sal
Panel
Raquel Antunes Diniz, Troldtekt A/S (Participant)
Mette Walsted Vestergaard, TV Avisen - DR1 Channel (Moderator)
Henrik Christensen, Bila Robotics (Potential)
Christian Møller Laustsen, ARROW (Participant)
Mogens Mikkelsen, ARROW (Participant)
Niklas Dyg, TDC Erhverv a part of Nuuday (Participant)
Jakob Hall, Siemens Digital Industries (Participant)
Musikhuset Aarhus - Lille Sal
Panel
Søren Lau, Microsoft (Participant)
Michael Moyell Juul, TDC Erhverv a part of Nuuday (Participant)
Musikhuset Aarhus - Kammermusik
Panel
Taryn Andersen, Investor Relations Director - Telegraph Hill Venture Capital (Participant)
Mikel Larrañaga Negro, IK4-TEKNIKER (Participant)
Jinu Um, ITU - International Telecommunication Union (Participant)
Martin Serrano, Insight Centre for Data Analytics - NUI Galway (Participant)
Musikhuset Aarhus - Lille Sal
Panel
Fredrik Ostbye, Grundfos (Participant)
Rob Tiffany, Ericsson (Participant)
Mette Walsted Vestergaard, TV Avisen - DR1 Channel (Moderator)
Bjarne Lykke-Sørensen, Siemens Digital Industries (Participant)
Musikhuset Aarhus - Lille Sal
Panel
Jakob Mollerup Ladekær, Kapacity A/S (Participant)
Carlos Kamienski, Federal University of ABC (UFABC, Brazil) (Participant)
Søren Pedersen, HD Digital (Participant)
Ulrich Borup Hansen, APX10 A/S (Participant)
Musikhuset Aarhus - Store Sal
Panel
Robert Long, Stibo Systems (Participant)
Morten Nielsen, HOUNÖ A/S (Participant)
Mette Walsted Vestergaard, TV Avisen - DR1 Channel (Moderator)
Henrik Mathiassen, design-people (Participant)
Jens Grønkjær Sjølander Pihl, Bech-Bruun (Participant)
Jakob Appel, Glaze (Participant)
Mike Burrows, RS/Monition (Participant)
Musikhuset Aarhus - Trioen
Panel
Mette Walsted Vestergaard, TV Avisen - DR1 Channel (Moderator)
Michael Freundt Karlsen, Onomondo (Participant)
Frank Jepsen, Parabolic (Participant)
Musikhuset Aarhus - Room 224
Workshop
Sanyu Karani, FundingBox (Participant)
Nikolaj Nygaard Nielsen, FundingBox (Participant)
Roi Rodríguez de Bernardo, FundingBox (Moderator)
Musikhuset Aarhus - Falken 226
Workshop
Pekka Nikander, Aalto University (Participant)
Konstantinos Loupos, INLECOM (Moderator)
Slawomir Nowak, Institute of Theoretical and Applied Informatics, Polish Academy of Sciences (Participant)
Lam Nguyen, Connectivity Section, Aalborg University (Participant)
Mirko Ross, asvin GmbH (Participant)
Antonio Skarmeta, Universidad de Murcia (Participant)