Attendees*

*Only publicly viewable people appear on this list. You can adjust this from the My Settings section of your profile.

A

Angela Adams
Science Curriculum Specialist , NCSEA
James Adams
Teacher, Incarnate Word Academy
Andrea Aguila
Aldine ISD
Isaac Akin-Olamigoke
Oke Iragbiji Grammar School
Angel Alexander
Science Teacher, Stone Magnet Middle School
Kellie Arenz
Teacher, Mukwonago Area School District- Park View Middle School
Deborah Armstrong
Science Teacher, Mineola High School
Edgar Ayala
Augusta A. Mayo Elementary School
Farkhunda Azeem
Teacher, Spring Branch ISD

B

Amanda Bailey
Collins Elementry
Herb Baker
NASA Alumni League/Johnson Space Center
Brian Banker
NASA - Johnson Space Center
Chrystal Barker
Teacher, Forest Lake Elementary
Justin Bartel
Immersive Experience Manager, Science Museum of Virginia
Alicia Baturoni Cortez
Office of STEM Engagement Embed to Human Spaceflight Mission Directorates, National Aeronautics and Space Administration
Jennifer Becerra
Academic Program Coordinator/Lead Flight Director , NASA Johnson Space Center Intenship office
Eman Beck
Science Faculty, NASA OKSG STELLAR Mentor, Terra Verde Discovery School (Norman, OK)
Caroline Beghein
Associate Professor, UCLA
Beverly Berekian
Teacher, Ball Junior High School SEEC Crew
Carl Bergman
Teacher, Dickinson High School
Jesus Bernal
Inez Carroll Elem. School
Doris Biegler
Technology Trainer, Lawton Public Schools
Andrea Bing
Manchester Street School
Beth Bivens
5th Grade Teacher, Galileo STEM Academy
Courtney Black
Education Project Manager, ISS US National Lab
Amy Blackwell
6th Grade Science Teacher , Hughes Springs Junior High
Joe Blanton
Science Specialist, The Shlenker School
Diedre Bloemers
Principal, Anoka Hennepin ISD 11
Amanda Blough
4th Grade Teacher, Corpus Christ Catholic School
Joann Blumenfeld
Catalyst and Broughton High School
Jackie Blumer
Earth-Space Science Teacher / LSI-1 Limitless Space Institute Educator / 2022 AIAA STEM Trailblazing Educator / Space Station Ambassador / AIAA K-12 STEM Coordinator (St. Louis) /, Greenville Jr. High School, IL
Allison Bogart
Teacher, Kern High School District
Carol Bonn
Teacher, South High School - Torrance CA
Allison Bookbinder
Elementary Science teacher , Rodeph Sholom School
Isabel Borges
Institute of Education - University of Lisbon
Denise Borja
Tekoa Academy of Accelerated Studies STEM School
Heather Borjon
Sunnymead Middle School
Allison Bott
NASA - Oklahoma State University
Diane Bowen
Maine Space Grant Consortium
Erika Box
Deepwater Elementary
Julia Bradley
Hastings High School
Kenneth Brandt
Director, Robeson Planetarium and Science Center
Gail Breslauer
VSEP-SLE
Katherine Brewer
The Village School
Brent Broaddus
4-H Regional Specialized Youth Development Faculty, UF/IFAS Extension, Florida 4-H
Allie Brown
Flight Director & Retired School Teacher, Challenger Learning Center of Maine
Anthony Brown
United Tribes Technical College
Dave Brown
Space Center Houston Education[Retired)
Audrey Burkhart
Channelview ISD
Becky Busby
Elementary Gifted Specialist, Frank Long Elementary

C

Julie Calhoun
Channelview ISD
Bruce Callow
Teacher /author, Costa Rica Institute of Technology /Universidad del Valle de Guatemala Publishing House
Elise Campbell
Teacher, Itasca Area Schools Collaborative, MN
Jenni Campbell
teacher, Salyards MS
Ana Canjura
Aldine
HUGO CANO
Engineer, Aerospace Academy of Mexico
JOEL IVÀN CANO HERNÀNDEZ
Teacher, Aerospace Academy of Mèxico.
John Carney
Earth Science Consultant, Self-Employed, Retired
Jackie Carpenter
Director, One Giant Leap Australia
Angela Case
Program Coordinator, Space Center Houston
John Charles
Scientist in Residence, Space Center Houston
James Chavez
Alief ISD
Jennifer Cheesman
Teacher, Peoria Unified School District
Gamaliel Cherry
NASA Johnson Space Center
Jessica Christiansen
Island Heights Grade School
Johnny Chu
The Village School
Joelle Clark
Director, Center for Science Teaching and Learning
Heather Clary
Dayton ISD
John Classen
Teacher, St. Thomas More Parish School
Helen Cohen
Baylor College of Medicine Department of Otolaryngology
Alexandra Constantinou
NASA OSTEM
Charlotte Cook
Young Astronauts, Carver Magnet School
Eden Cook
Pre-service Educator, University of Oklahoma
Jacolby Cooper
3th-5th Math/Science Educator, Tekoa Academy of Accelerated Studies STEM School
Jaymee Cooper
Aldine ISD
Jessica Cordero
Manager, Texas High School Aerospace Scholars, NASA Johnson Space Center
Darryl Corey
Radford University
Eduardo Corichi
Aerospace Academy of Mexico
Alexis Cormier
Southern Nazarene University
Kathy Cornett
College & Career Navigator
Alicia Cox
Deona Cox
Science teacher, Mineola High School
Hanna Crawley
Teacher
Colin Creager
NASA Glenn Research Center
Janice Crew
Washington Aerospace Scholars- The Museum of Flight
Beth Cubbage
Educator; STEAM Club Sponsor; Team Lead, Pinellas Academy of Math and Science
Francisco Cuéllar
Middle School
Humberto Cueva
Aerospace Academy from Mexico
Kai Cui
PhD candidate, University of Florida

D

Debbie Dahl
Civil Air Patrol NHQ
Jacqueline Danjumbo
Alief ISD
Bill Davidson
Retired JSC Mission Control employee
Alana Davis
K-12 Science Professional Learning Specialist, Cobb County School District
Dana Davis
Alief ISD
John Davis
NSPACE
Bryan DeBates
Chief Executive Officer, Innovative Consulting for Education
Betzabel De La Rosa
Bilingual Teacher, Stehlik Elementary School
ALI Hazan del Canto
Psychologist professor, Aeroespace Academy of Mexico
Crystal Del Rosso
NASA - Oklahoma State University
Jeff Derda
WCPSS
Debra Derham
JSC Office of STEM Engagement
Elizabeth Dethloff
STEAM Instructional Specialist, Katy ISD
Amber DeWinter
District STEM Coordinator, Cache High School
J. Dickerson
STEM Teacher NISD, Colby Glass Elementary
"Cosmic" Kyle Doane
Edcation Specalist , Digitalis Education Solutions, Inc
Jo Dodds
Teacher, Idaho Digital Learning Alliance
Derek Doll
Elizabeth Middle School
Dr. Heather Domjan
Clinical Associate Professor; Director - Science & Engineering Fair of Houston; Interim Director UH STEM Center, University of Houston
Jenn Donais
K-8 STEM Coach | PAEMST 2016 | AFA/Rolls Royce 3rd Place National Teacher of the Year | Google Coach | PLTW Launch Lead Teacher | ST Math Champion, Amesbury public schools
Dante Donelson
Museum of Science and Industry - Chicago
Jennifer Duffer
Engineering & Robotics Teacher, Montgomery ISD
Denise Duke
Technology Learning Coach, Forest Lake Elementary
Jennifer Duke
CFISD
Carl Dunn
Education Coordinator, Space Center Houston
Connie Dunn
Stovall Middle School
Denise Dunn
NASA Oklahoma Space Grant Consortium

E

Dior Edison
STEM Lab Teacher, Northside ISD
Jose Elizalde
SCH
Deborah Elliott
Teacher, SEEC CREW
Barbara Erdberg
STEM 5 Math Teacher, Barber Middle School
Jason Erkman
Mr. Erkman
Brian Ewenson
Executive Director, Spaceport Sheboygan

F

Amy Faires
Hanover County Public Schools
James Falletti
Middle School Science & STEM Integrator, Corpus Christi School
Davina Faries
Teacher, Alvin ISD
julie farmer
4th Grade Teacher, Mooreland Heights Elementary
Beth Favor
Advanced Academic Programs and Services Resource Teacher, DoDEA
Katie Fehlker
Assistant Principal, Red Rock Elementary
Kasey Felcman
teacher (7th), Angleton Jr. High School
Amy Fetterhoff
Corpus Christi Catholic School
Donovan Flores
College profesor, Aerospace Academy of Mexico
Jacqueline Flowers
7th science teacher, Chandler USD
Ally Flynn
American Radio Relay League
Kathleen Fredette
Director of STEAM Initiatives, iLEAD CA Charter Schools
Ann Friedman
Psychologist and Mindfulness Facilitator, Mindful Being
Becky Fritchie
STEAM LAB Teacher, Bluff Ridge Primary
Dynae Fullwood
NASA - OSTEM at JSC
Isabel Futterman
Science, TNCS

G

Angelica Garcia
ER7- Robotics and Simulation
Aurora Garcia
Aerospace Academy of Mexico
Gretchen Gaskins
Alief ISD
Jillian Gerhardt
Earth/Space Science teacher, Lake Highland Preparatory School
Gregory Germain
Space Center Houston
Emily Gibbs
National Federation of the Blind of Texas
Jill Gilford
Science Teacher, Equitable Education Solutions
Alex Gladney-Lemon
Education Coordinator, NASA Office of STEM Engagement
Ana Gomez
Jeff Gonyea
Programs Manager, Space Foundation
Blanca Gonzales
Computer Science Teacher, Aldine Independent School District
Heidi Good
Blackhawk Christian School
Christine Graham
6th Grade Science Teacher, Cockrill Middle School
Jennifer Griggs
Teacher, East Allen County Schools-Paul Harding Junior High
Angela K Groves
Educator, McLean Middle School Fort Worth ISD
Eileen Grzybowski
Science Teacher, Norman Public Schools
Britteny Guidry
CTE Teacher (Engineering & Robotics) Beaumont ISD, Smith Middle School
Helena Guidry
NASA Oklahoma Space Grant Consortium
Jodie Guillen
Outreach and Engagement Manager - Club for the Future, Blue Origin
Kathleen Guitar
Lead Flight Director Challenger Learning Center, Las Cruces Public Schools

H

Jordyn H
Deborah Haase
Science Teacher, Quince Orchard High School
Judy Halbert
Space Center Houston
Gerrie Hall
Director, School & Teacher Programs, Intrepid Sea, Air & Space Museum
Andrew Hamilton
Angleton Isd
Hanlixin Hanlixin
Physice Teacher, The Second High School attached to Beijing Normal University
Joelle Hardin
Space Center Houston
Glenda Hardy
Instructional Specialist , James Deady Middle School
Cynthia Harris
Computer Science Teacher, Aldine ISD
Jess Harris
Director of Steam & Space Education at Limestone University
Joe Hayes
NCSEA
Kaci Heins
Education Director, Space Center Houston
Janie Henderson
Instructional Technologist, Alvarado ISD
Elizabeth Henrikson
6th STEM/Science Teacher, Fruita Middle School
Ashley Henry
M.S. in K-12 Education, NASA OKSG STELLAR Alumni/Mentor, CPS 3rd grade Teacher, NASA Oklahoma Space Grant Consortium
Ann Hernandez
Education Leadership Program Associate Director, Space Center Houston
Jacob Hernandez
CCSD
Jeff Herold
STEM Educator, West Point Elementary
Justin Hickey
Physics/Astronomy Teacher, Episcopal High School
Cynthia Hilton
Alvin ISD
Christine Hirst Bernhardt
PhD Student, Astronomy Education; Astronomy professor and educator, National Astronomy Education Coordinator , University of California, Santa Barbara
Andy Hoàng
EdTech
Kathryn Hofmann
Reed Academy
Erik Holland
Curator of Education, State Historical Society of North Dakota
Karen Holt
Space Family Education, Inc.
Jessica Hostiadi
Grade 6 Teacher, Rhema En Cara School
Brock Howe
Nanoracks
Cliff Hudson
Martin County Schools
Denise Hupping
Teacher, Manteca Unified School District

I

Janet Ivey-Duensing
Janet's Planet, Inc.

J

Brian Jackson
Teacher, CW Perry School
Juanita Jackson
Teacher, Aldine ISD
Kendra Jacobsen
Aldine ISD
Karim Jaffer
Professor & Astronomy Outreach Coordinator, John Abbott College & RASC Montreal Centre
Brandi Jakola
Teacher, Katy ISD
Chaka Jaliwa
Education Specialist, Space Center Houston
Amanda James
Crosby ISD
Andrea Jimenez
Engineering
Juan Jimenez
English Teacher, Aerospace Academy of Mexico
Andrew Jones
Norwich High School for Girls

K

Becky Kamas
NASA Johnson Space Center
Jordan Kemp
Plainview School
Fred Kepner
NASA - Southeast Regional Office
Ann King
INFINITY Science Center
Karen Kingrea
STEM director, NCSEA
Karen Kinsman
Director/Sr. Program Manager, UNM STEM-H Center
Dan Klein
What Comes Next LLC
Kate Kogge
Educator, Albemarle County Public Schools
Akiko Kojima
SEEC Crew / Elementary School Teacher, Takashi Elementary School
Angela Krause-Kuchta
Director of Education, Orion’s Quest
Gina Kwid
2nd Grade Teacher, Galileo STEM Academy

L

Cheri LaBelle
STEM Lab Teacher, Northside ISD
Dom Laberge
Science and Physic Teacher, College de Sainte-Anne-de-la-Pocatiere
Candace Langenbuch
Aldine ISD
Eva Lapuz
CCSD
Arturo Lara Fernandez
Teacher, Aerospace Academy of Mexico
Errol Larkins
Killough Middle School STEM
Amy Lauver
Teacher, Putnam City Schools
Colleen Leeson
Westbury Christian School
Argy Leyton
Science Teacher, Montclair High School
Derek Lindemann
Space Center Houston
David Lockett
Albert Einstein Distinguished Educator Fellow, NASA STEM Fellow
Kevin Loder
Tekoa Academy of Accelerated Studies STEM School
James Loftin
Flight Director, Challenger Learning Center of Maine
Brady Loomer
Science Teacher, St. Mark's School
Ana Lopez
El Love
Andonnia Lowe
Tekoa Academy of Accelerated Studies STEM School

M

David Malcolm
Teacher, South Medford High School
Denise Mann
Teacher
Gina Mann
Daniel Marquez
English Teacher, APDE-SOLALTO
Jael Martin
Space Center Houston
Jerry Martin
Hamilton Middle School
Diego Martinez
Science Mastery Specialist, Delphian Schools
John Mathert
NASA
Charu Mathur
Founder Director , Socrates Foundation For Enhanced Learning
Antonio Matos
Science Teacher, Colégio XIX de Março Brazil
Chelsey Mawson
K-5 Special Education Teacher, Wichita Falls ISD
Athena Mayorga
Science teacher - Grade 6, Rhea Intermediate
Jenny Mccall
6-8th PLTW Teacher, SEEC Crew, Limitless Educator, Fayette County Public Schools
Kate McCann
Math Educator, U-32 Middle & High School/Washington Central Unified Union School District
Amanda McCue
Science Specialist, Crowley ISD
Janis McDonald
Educator , NCSEA
Katelynn McGriff
Pre-service Educator, Southeastern Oklahoma State University
Jancy McPhee
SciArt Exchange
Ceceila McTighe
Forest Lake Elementary
Delaney Meade
University of Oklahoma
Aymette Medina
CTE Teacher, Odyssey Academy/Space Foundation Teacher Liaison
Aspen Meineke
Communities In Schools of San Antonio
Emilio Israel Mendez Palestina
High school teacher, Aeroespace Academy of Mexico
Claire Meschkat
STEM Director, Vivify STEM
Judith Meyer
K12 Programs Specialist, McDonald Observatory
Joanne Michael
Science Specialist, Wiseburn Unified School District
Christopher Mick
Executive Director, Space St. Croix, STEAM educational 501c3
Celena Miller
Senior Outreach/Education Coordinator, SEEC Crew - NASA Texas Space Grant
Chris Miller
Planetarium Coordinator, Pogue Planetarium, Grand Prairie ISD
Carrie Millican
Kinkaid Middle School
Doug Ming
NASA - Johnson Space Center
Darcelle Mitchell
NASA Education Coordinator, NSPACE
Dominique Mitchell
Aldine ISD
Delinda Mock
Curriculum Specialist, Cypress Fairbanks ISD
Debbie Montenegro
Deputy Director, University of North Texas Health Science Center and the Network of the National Library of Medicine South Central Region
Dr Estelle-Marie Montgomery
Principal, Founder, Globaleyez Consulting
Javier Montiel
International STEAM consultant/ SEEC CREW, The International Aerospace Academy theaerospaceacademy.com
Elisabeth (Betty Jo) Moore
Science Educator, SEEC Crew, Smithsonian Teacher Innovator Institute, Wiley Magnet Middle School
Angela Moran
USNA/ Engineers On Deck
Jacqueline Moreno
Galena Park ISD
Amber Moss
Math and Science Instructional Coach, Bastrop ISD
Danica Muehlstein
Alvin ISD
Joe Muise
Teacher, St. Thomas More Collegiate
Christina Mullin
Teacher, Father Leduc School
Alejandro Mundo
Kingsbridge International HS & NASA GISS
Ajmal Murad
Principal, Safari Kids Learning Center
Bryan Murphy
SpaceFlight Engineer, ISS Mimic STEM Education Project
Archaana Murugan
Technology Teacher, Newman international academy

N

Carla Neely
Science Teacher, Warner Girls Leadership Academy/Cleveland Metropolitan School District
Autumn Nelson
Teacher, Arlington School District - Post Middle School
Jamee Nelson
Assistant Flight Director, Challenger Learning Center of Las Cruces
Jimmy Newland
Physics and Astronomy Teacher and PhD Student in Physics Education, Bellaire High School/University of Houston
Daniel Newmyer
Vice President of Education, Space Center Houston
Kate Newmyer
CCISD
Ben Newsome
Fizzics Education
Ellisha T. Newton, M. Ed.
Teacher, Spring Independent School District
Kenta Nomura
JAXA

O

Eduardo Olvera
Teacher, Aerospace Academy of Mexico
Enrique Ortiz
Science Faculty, Aerospace Education Virtual Educa
Jim Oswald
Space Center Houston
Eva Overshown Sawe
AldineISD

P

Anjana Pandey
Teacher, CFISD
Kelly Parente
Teacher, Salyards MS
Justin Park
President, Intergalactic Education
Billie Parker
4th 5th grade science teacher, Arcadia first baptist church school
Kim Parker
John Patrick
Education Coordinator, NASA
Audra Peck
Founder and Chief Executive Officer
Alma Perez
Aldine ISD
Ángela Pérez
Corporación Parque Explora - Planetario de Medellin
Johanna Perez
San Jacinto Elementary
Filiberta Virginia Perez Castillo
Teacher - UATx - , Aerospace Academy of Mexico
Adam Peterson
Education Specialist, NASA
Christine Pharris
Spring ISD
Amy Phillips
CCISD
Dianea Phillips
Owner, Science Yourself! NO G's About It!
Greg Pitonza
Middle School Technology and STEM Teacher, Canajoharie Middle School
Abigail Pope
Oklahoma State University
Adrienne Pope
Aldine ISD
Adriana Porras Ochoa
Alief ISD
Kaitlin Porter
Solar System Ambassadors
Iman Poshtvan
Educator, AEROSPACE EXPLORERS ACADEMY
Cherie D. Powell
E3 Children's Museum and Science Center
Bela Power
NASA OKSG
Adrienne Provenzano
NASA Solar System Ambassadors JPL-CalTech
James Putman
Science Teacher (secondary), The Motivation to Learn

Q

Amanda Quick
STEM Teacher, Northside ISD

R

Heidi Ragsdale
STEM Educator Consultant & National Geographic Grantee, STEM is My Future @ Grand Junction MakerSpace
Carlye Read
Teacher , Klein ISD
Demetrius Reden
Aldine Independent School District
Josh Revels
Education Outreach Specialist, Fairmont State University/NASA IV&V ERC
Kelly Rexine
IT Specialist
Debbie Reynolds
Director of TechWorks, SEEC Crew, Teacher Liaison, SSA, AEF@Navy, Commonwealth Charter Academy
Dr. Paula Richardson
Tekoa Academy of Accelerated Studies STEM School
Diane Ripollone
Science Teacher, Cardinal Gibbons High School
Dorinda Risenhoover
Education Coordinator, NASA OKSG
Brittany Rivera
Special Education Teacher, Deer Park ISD
Bradly Rivera Muñiz
STEM Coordinator & Teacher / Mentor, Robinson School / The Arecibo Observatory
Grace Roa
Alief Montessori Community School
Amanda Robertson
USD 285, Cedar Vale School
Alana Roche
Logical Innovations
Carlos Rodriguez
software developer and Teacher, UNED
Ivan Rodriguez-Zerrate
Board Member
Janeth Rojas
Profesional especializado de talento humano, Ecopetrol
Irving Rosales Diaz
Professor, Aerospace Academy of Mexico
Janet Rosario
Programs Director, Gateway to Science
Jeannine Roseberry
Kindergarten Teacher, Sheboygan Area School District
Gretchen Ross
6th Grade Science TEacher, NCSEA
Jeri Rossi
Jess Rowell
Middle School Science Teacher, Shady Grove Middle School, Maryland
Fernando Ruiz
Educator / School administrator, Oakland colegio campestre / Colombia Space School
Eric Antonio Ruiz Nunez
Aerospace Academy of Mexico
Cassandra Runyon
Director and Associate Professor, College of Charleston

S

Emrene Sadek
Senior Education Lead, Space Center Houston
Jessica Sain
NASA Education Coordinator, NASA - Johnson Space Center
Deyanira Salazar
Math Specialist/ Math Rocks Owner, Math Rocks!
Czarina Salido
Czarina Salido
Andre Samuel
Founder, Pres. & CEO, The Citizen Science Lab
Deepika Sangam
NASA EPDC
Andy Gissell Santacruz Hernández
Teacher Elementary School , Aerospace Academy of Mexico / Middle School CAMAXTLI
Joshua Santora
NASA
Kaori Sasaki
JAXA Space Education Center
Christina Schaefer
Engineering by Design Teacher, Francis Howell School District - Bryan Middle School
Alisa Schulz
5th Grade Science/Soc. Studies Teacher, CCISD
Kati Searcy
Solar System Ambassador, NASA-JPL
Jamie Semple
NASA Education Specialist, Paragon TEC
Cynthia Shadhrach Gnanadoss
Secondary Math Teacher, Newman international academy
Craig Shannon
NASA - Johnson Space Center
Cyndi Shaver
Teacher for the Deaf and Hard of Hearing , http://www.caacwv.com/
Aymie Shaw
Alief ISD
Brinisha Shaw
Aldine ISD
Catherine Shelton
Education Specialist, NASA - Southeast Regional Office
Dennis Shore _ Staff - FullerES
Fuller Elementary School
Bailey Silk
Science and Math Teacher, Wewoka Middle School
Aida silva
Juan Silva
Heather Skramstad
Principal, CCSD
Ashlie Smith
Physical Science Educator, Cranbrook Schools
Deanna Smith
Education Instructor, Space Center Houston Education
Karma Snyder
NASA
Jane Lynn Squires
http://www.caacwv.com/
Jennifer Stalls
NCSEA
Kandy Stamper
Academic Interventionist, GEAR UP OPP
Craig Stanton
Mechanical/Structural Design & Analysis Engineer - The Boeing Company, ISS Mimic STEM Education Project
James Stephens
SCH
Jessica Strauss
High School Mathematics, SEEC CREW
Jean Streepey
STEAM Coach, Highland Park ISD
J. Scott Stromberger
Edison Middle School/Green Bay Area Public Schools
Elma Strong
STEM Teacher, Loris Elementary School
Keiko Suzuki
JAXA Space Education Center

T

Amelia Tangeman
University of Nebraska at Omaha
Don Taylor
Kellie Taylor
2nd and 3rd Grade Teacher, Hawthorne Elementary School - Boise School District
Adair Teller
Program Specialist Special Education. Solar System Ambassador, Manhatttan Beach Unified School District
Celina Terrones
Academic Program Specialist, Scobee Education Center
Deena Tetzlaff
CISD
Karen Thomaa
Aldine Drew Academy
Clint Thomsen
CTE Teacher, Tooele Community Learning Center
Kayla Thornhill
STEM Facilitator and NASA OKSG Mentor, Jenks Middle School
Cristina Torres
Carter Academy
Elizabeth Torres-Rodríguez
Professor, SEEC CREW/ Puerto Rico Space Grant Affiliate
Katherine Torres Conner
Teacher, Angleton JH
Hao Tran
Bhavnaben Trivedi
ACADEMIC ADMINISTRATOR, GREEN VALLEY SCHOOL
Evett Turner
NASA JSC Office of STEM Engagement
James Tyson
Flight Director, Challenger Learning Center of Maine

U

Emmanuel Urquieta
Assistant Professor/Deputy Chief Scientist, Baylor College of Medicine/TRISH
Jalver Uyaban
STEAM Projects Coordinator, Oakland colegio campestre / Colombia Space School

V

Delecia Vallot
Rhodes School
Annamarie Vandrevala
Middle School Science Teacher, Deer Path Middle School - Lake Forest District 67
Jakarda Varnado
NASA Johnson Space Center
Cuéllar Vázquez
Teacher, Middle School
Cesar Vergara
Aerospace Academy of Mexico
Anna Vershynina
Professor of Mathematics, University of Houston

W

Alice Walker
Space Center Houston Education
Amanda Walker
Earth and Space Science/STEAM Teacher, University Academy
Catherine Walker
Education Program Coordinator, Space Center Houston
Alison Waterman
DreamUp
Caryn Watson
teacher, Hughes Springs Junior High
Kate Watson
Curriculum Integration Coordinator, Anoka Hennepin ISD 11
Cynthia Watts-Skinner
Science Educator, Blessed Trinity CHS
Cheri Weinhagen
Engineering Teacher, Pleasanton Unified School District
Anne Weiss
Education Specialist, NASA Langley OSTEM/EPDC/Texas State University
Kathryn Wells
Deady ms
Kathy Whatley
Principal / Special Education Teacher, Upward Hope Academy
Angela Whitfield
Deer Park ISD
Crystal Williams
Oklahoma State University - Johnson Space Center
Joseph Williams
NASA Aeronautics and Space Administration
Craig Wilson
USDA/ARS & Texas A&M College of Science
Janelle Wilson
Science Teacher and Director of Digital Strategy, The Hazeley Academy
John Wilson
NASA Education Coordinator, NSPACE
Chris Winkler
Teacher, Strack Intermediate
Jennifer Winston
Generation One
Joyce Winterton
NASA - GSFC WFF Directorate Education
Catherine Wood
University of Houston- Clear Lake
Jared Woodfill
Johnson Space Center
Denise Wright
STEM Educator, Ocean Bay Middle
Jennifer Wright
Science Teacher, Hardin-Jefferson ISD

X

Huidan Xu

Y

Jill Y
Smithsonian Institution
Kacera Yoes
Science Educator/NASA OSGC Ambassador, Yukon Middle School
Bill Yucuis
Chief, Academics and Training, AFA StellarXplorers

Z

Aziz Zahraoui
Mathematics Teacher, Portsmouth Public Schools
Christina Zaid
NASA - Johnson Space Center
Astra Zeno
Educator, Young Women's College Preparatory Academy
Diana Zuniga
Oleson Elementary
Attendees

These settings relate to the people listings. Choose the functionality that you want to enable.

An intro text that will appear at the top of the audience listing page.
Enable attendees search